Як правильно вибрати струни для гітари?

Як правильно вибрати струни для гітари?

Думаєте, що до вашої гітарі підійдуть абсолютно будь-які струни, і це ніяк не впливає на звучання? Сьогодні ми розвіємо цей міф і розповімо, як вибрати струни, які будуть добре звучати і прослужать Вам довго. Варто відзначити, що оригінальні якісні з труни продаються лише в спеціалізованих музичних магазинах.

При виборі струн варто звернути увагу на такі фактори:

Тип обмотки

Врахувати тип обмотки струн дійсно варто, адже від цього залежить фактура звуку.

Найчастіше використовують круглу обмотку. Вона досить проста. Під час гри на гітарі ви будете відчувати рельєф струни, що не дуже добре. Музиканти скаржаться на дискомфорт. Також від цього залежить якість накладки грифа і ладів — швидше псуються.

До того ж, існує пло кая обмотка. Вона має квадратну форму з заокругленим кутом. Звук не такий яскравий як у струн з круглою обмоткою.

І останній тип — напівкругла обмотка. Комбінування круглої і плоскою. Звучання також за якістю є чимось середнім між ними.

Розміри і товщина

Мало хто знає, але струни і справді різняться своєю товщиною. Базовою одиницею виміру товщини є тисячна дюйма. Купуючи струни, на упаковці ви побачите дві цифри, наприклад, 11-46. Це означає, що перша струна 11 тисячних дюймів завтовшки, а шоста — 46. Тонкими називають струни розряду 10-46 і 11-46 (скорочено десятка) Вважаються універсальними: на них просто грати, вони добре тягнуться, але важкого звучання не варто чекати. Товсті струни 12-13. З ними виникають труднощі в грі, але звучання буде потужним.

Якщо ви новачок, то десятого комплекту цілком вистачить. Можуть виникати труднощі з нажиманием струн через незвички, тоді можна спробувати пограти на струнах 8-9, а вже згодом переходити на більш товсті моделі.

Сердечник

Він буває нейлоновим, металевим і карбоновим. Якщо ви хочете грати жорстку акцентовану музику, то варто взяти металеві струни, адже струни з нейлону і карбону м’які і еластичні. Це про матеріал, але варто звернути увагу і на тип поперечного перерізу. Їх два: кругле і шестикутна.

Перший тип підійде виконавцям неважких стилів — джазу, класики, попа і т.п. Шестикутний підійде для сучасної музики.

Матеріал обмотки

  • сталь. Звук сталевих струн легко дізнатися: він щільний, дзвінкий. Хоча він швидко згасає при грі, струни зі сталі дійсно популярні.
  • бронза. Ідеальний варіант для виконавців-цінителів яскравості звуку. Також варто пам’ятати, що доведеться часто міняти комплект бронзових струн — вони не довговічні.
  • срібло. Чекаєте яскравий, концентрований, акцентне звук? Тоді варто витратитися на струни зі срібла, які, до того ж, прослужать довго.
  • фосфорна бронза. Від звичайного сплаву з оловом, яке використовується в бронзових струнах, відрізняється червоним відтінком му. Такі струни служать довше, але звучать не так різко.
  • мідь. Один із самих бюджетних варіантів. Для професійної гри їх не використовують. Але для навчання підійдуть відмінно.
  • латунь. Перевага даних струн — металізований звук.
  • нікель. Якщо ви віддаєте перевагу грати на електрогітарі, то нікелеві струни просто мастхев. Звук яскравий, довго загасає.
  • нейлон. Чорний нейлон має м’яке звучання, в той час як чистий — більш жорстке. Нейлонові струни використовують для гри на класичній акуст чеський гітарі.

Тобто, щоб правильно вибрати струни в першу чергу ви повинні визначитися з тим, яку музику ви збираєтеся грати. Тоді підберіть струни за всіма параметрами підходить для вашого інструменту. Подивитися струни і купити з доставкою можна тут: https://colorsoundshop.com/ .

Категории: Это интересно

Комментарии закрыты.

Рубрики