Україна поповнила свою скарбницю двома золотими медалями на Паралімпійських іграх 2024 року.

Українські плавці Денис Остапченко та Сергій Паламарчук здобули дві медалі на дистанції 50 метрів на спині у класі S3. У цьому класі змагаються спортсмени з незначними порушеннями координації у верхній частині тулуба та руках, з серйозними ушкодженнями решти тіла та ніг, а також плавці з незначними загальними порушеннями та відсутністю кінцівок.

Остапченко зміг фінішувати за 45,16 секунд, а Паламарчук - за 50,48 секунд. Друге місце посів німець Йозіа Тім Александер Топф із результатом 47,06 секунди.

Слід зазначити, що для Остапченка це вже друга золота медаль на Паралімпійських іграх. Першу він здобув на Олімпіаді в Токіо, перемігши у фінальному запливі на 200 метрів вільним стилем.

Українець Ігор Цвєтов у свою чергу зміг посісти перше місце у забігу на 100 метрів у класі T35 (беруть участь спортсмени з помірним ураженням ніг, або незначними порушеннями рухів, координації тулуба та рук).

Український атлет перетнув фінішну лінію за 11,43 секунди. Він залишив позаду двох російських спортсменів, які брали участь у змаганнях під нейтральним прапором, з результатами 11,70 та 11,79 секунди відповідно.

Це вже третя золота нагорода для Цвєтова. Дві попередні він здобув на Паралімпійських іграх у 2016 році.